вторник, 24 мая 2016 г.

Długowieczne płoty z drewna

Trwałe płoty drewniane

Nieodpowiednio zabezpieczone sztachety z drewna prędko się eksploatują oraz mogą nieodwracalnie stracić swój dotychczasowy urok i własności. Decydując się na używanie drewna na płot powinno się poznać rodzaje konserwacji oraz pielęgnacji takiego ogrodzenia. Tylko wtedy będziemy mogli upajać się jego pięknem przez długi okres czasu.

Wszelakie prace konserwujące ogrodzenie z drzewa należy zacząć od dokładnego i skrupulatnego przygotowania materiału na ogrodzenie, bowiem od tego zależy wynik końcowy naszych prac. Przed użyciem artykułów do protekcji oraz ozdoby płotów z drewna niezbędne jest sprawdzenie, czy drewno jest czyste, suche oraz czy nie nosi śladów biokorozji. Wówczas po zwieńczeniu obróbki drzewa na płot możemy przejść do aplikacji preparatów konserwujących.

Pielęgnację, przede wszystkim w przypadku gołego drzewa ogrodzeniowego, powinniśmy zacząć od naniesienia 1-2 warstw achromatycznego impregnatu fachowego, który chroni drewno ogrodzeniowe przed grzybami, sinizną oraz insektami. Kiedy zabezpieczymy już nasze ogrodzenie przed postępem biokorozji, trzeba nanosić następne amalgamaty, które ochronią je przed czynnikami atmosferycznymi- wodą i promieniowaniem UV. Jeśli reflektujemy zdołać zachować naturalny odcień drewna naszego ogrodzenia, powinniśmy zastosować bezbarwny lakier do zastosowań zewnętrznych. Jeśli natomiast zależy nam na nadaniu naszemu ogrodzeniu wskazanego pigmentu, powinniśmy sięgnąć po impregnat koloryzujący względnie lakierobejcę.

W pierwszym wypadku preparat konserwujący wsiąknie w drzewo, zabezpieczy płot od środka, jednakże nie wytworzy na jego nawierzchni ochronnego filmu. Ochronione w ów sposób płot zostanie matowe oraz naturalne w dotyku. Jeżeli zależy nam na lepszej i trwalszej ochronie płotu, winniśmy zastosować lakierobejcę. Lakierobejca wykreuje na nawierzchni malowanego ogrodzenia lakierowy film, który skuteczniej niż w przypadku impregnatu asekuruje płot przed negatywnym działaniem elementów atmosferycznych.

Jak widać aby płoty z drzewa były trwałe należy poświęcić im wiele uwagi oraz opieki.

Całkowicie inaczej jest w przypadku płotów z pcv. Ten odmiana płotów jest w całości odporny na czynniki atmosferyczne na skutek czego nie wymaga pielęgnacji. Ogrodzenia PCV nie podlegają również biokorozji wskutek tego dogadzają swoim posiadaczom przez długie lata.

Комментариев нет:

Отправить комментарий